V naší hudbě se objevují prvky etno, folku, jazzu, spirituální či meditační hudby, dále španělské lidové prvky, a taky hudba židovská v kombinaci s populární současnou hudbou.


Poslechněte si ukázky

Kde už jsme hráli


Jsme profesionální hudebníci, hudbu jsme studovali celý život

MgA. Vanda Klapetková

MgA. Jindřich Klapetek


Studovali jsme oba nejprve na konzervatoři v Pradubicích a Ostravě a později na Institutu pro umělecká studia Ostravské Univerzity (synonymum pražské AMU).

Již při studiích na konzervatoři jsme se zaměřily na barokní hudbu a zde se taky seznámily se sefardskou hudbou. Již zde jsme inklinovali k populární hudbě a studovaly taky jazz. Zpívaly a hráli jsme např. v Janáčkově filharmonii, Olomoucké filharmonii, v různých sborech a kapelách, naposled v kapele Dérech (židovská hudba), nebo Javorový sirup (rock, funky). V nynějším dvoučleném složení hrajeme již pátým rokem.
Hráli jsme v mnoha městech u nás i v zahraničí

Ať už spolu nebo sólově jsme vystoupily v Německu, Velké Británii, Polsku, a samozřejmě taky u nás v České republice. V minulé době např. v Městech Police nad Metují, Ostrava, Opava, Hradec Králové, Turnov. V Polsku byla naše hudba mezi fanoušky nadšeně přijímána, vícekrát jsme hráli v okolí Klodzka, Wroclavy, Nysy, Opole a dalších měst
Města ve kterých jsme hráli
Ukázky naší hudby
Recenze
 

O čem je hudba Toque de Silencio?

Toque de Silencio znamená v překladu
"dotek ticha". Chceme nabídnout posluchači zajímavou a hezkou hudbu, která je plná pozitivní energie, hloubky a životní moudrosti, ale i úsměvná, a umí si všimnout těch hezkých věcí, které jsou nezbytné k tomu, aby se člověk mohl cítit šťastný.

Příběhy, zpívané v těchto písních jsou o lásce, o zajímavých lidských osudech, některé umožňují nahlédnout I do světa pohádek. Jsou inspirované přírodou, z níž lze čerpat sílu a učit se od ní mnoha důležitým věcem. O tom všem a ještě o mnohém dalším je hudba
Toque de Silencio.

Sledujte naše stránky pro fanoušky:

Sledujte náš facebook a dovíte se ihned o aktuálních novinkách.